Safari og golf i Sør-Afrika – Sanbona & Garden Route

Menu

Safari og golf i Sør-Afrika – Sanbona & Garden Route

9 Dager

Big Five safari og golf i Sør-Afrika - det beste av to verdener

Safari og golf i Sør-Afrika er en perfekt kombinasjon – spektakulære naturopplevelser og førsteklasses golfbaner. Denne turen tar dere fra eksklusiv safari i det private reservatet Sanbona Wildlife Reserve til ikoniske fairways langs Garden Route, med komfort, kvalitet og gjennomført opplevelse hele veien.

Reisen starter i det dramatiske landskapet i Little Karoo, der Sanbona byr på en annerledes safariopplevelse i et av Sør-Afrikas største private naturreservater. Her bor dere på stemningsfulle Dwyka Tented Lodge – luksuriøse telt omgitt av fjellformasjoner og åpent landskap. Opplevelsene står i sentrum: tidlige morgener med safari, solnedganger over savannen og møter med The Big Five i sitt naturlige habitat.

Etter to netter med safari går turen videre til Garden Route og det anerkjente Fancourt Hotel – et av Sør-Afrikas fremste golfresort. Her venter flere av landets mest respekterte golfbaner, designet av Gary Player, kombinert med spa, restauranter og komfort på høyt nivå.

Denne reisen passer perfekt for par eller venner som ønsker å kombinere aktiv ferie med naturopplevelser. Ønsker dere å lese mer om landet generelt, anbefaler vi også vår side om reise til Sør-Afrika, som gir oversikt over opplevelser i ulike regioner.

Safari og golf i Sør-Afrika – kontraster mellom villmark og fairway

Sanbona Wildlife Reserve ligger cirka 3,5 timer fra Cape Town og dekker over 60 000 hektar vernet natur. Området er kjent for sin unike fynbos-vegetasjon – et av verdens seks planteriker – og et rikt dyreliv som inkluderer løve, neshorn, elefant, bøffel og leopard. Reservatet er også kjent for sine sjeldne hvite løver.

En typisk dag starter før soloppgang. Etter kaffe og lett frokost drar dere ut i åpen safaribil sammen med erfaren ranger. Morgenlyset over Karoo-landskapet gir en helt spesiell stemning. Etter 3-4 timer returnerer dere til lodgen for brunsj og avslapning før ettermiddagssafari med stopp for solnedgang og forfriskninger ute i bushen. Helpensjon pluss inkluderer måltider, safariaktiviteter og lokal drikke.

Fra villmarken går reisen videre til Garden Route – en av Sør-Afrikas mest spektakulære kyststrekninger. Her bor dere seks netter på Fancourt Hotel utenfor George. Resortet ligger vakkert til mellom Outeniqua-fjellene og det indiske hav, og området byr på både natur, småbyliv og aktiviteter.

For golfinteresserte er Fancourt et høydepunkt. Her kan dere spille på Outeniqua, Montagu eller den berømte Links-banen – alle designet av Gary Player. Flere av banene er rangert blant de beste i landet. Hver dag kan dere velge mellom en golfrunde, spa-behandling eller middagspakke – fleksibilitet tilpasset deres ønsker.

Ønsker dere å kombinere golfoppholdet med flere opplevelser, finnes det gode muligheter for utflukter til Knysna, Plettenberg Bay eller Tsitsikamma nasjonalpark. Garden Route passer også godt for deg som vurderer en rundreise i Sør-Afrika.

Oppsummering

Safari og golf i Sør-Afrika gir en unik kombinasjon av naturopplevelser og førsteklasses golf. Fra Big Five i Karoo til ikoniske fairways ved Garden Route – dette er en aktiv og komfortabel reise med sterke kontraster og høy kvalitet.

Ønsker dere et personlig tilpasset tilbud? Kontakt oss – vi skreddersyr reisen etter deres ønsker.

Hvorfor velge denne reisen?

  • Eksklusiv safari i privat Big Five-reservat
  • Luksuriøs overnatting på Dwyka Tented Lodge
  • 4 inkludererte safarier med erfaren ranger
  • 5 golfrunder på Fancourt – blant Sør-Afrikas beste baner
  • Kombinasjon av vill natur, komfort og aktivitet

Du kan sende din forespørsel via skjemaet nedenfor

Safari og golf i Sør-Afrika – Sanbona & Garden Route
Fra kr 63.565
/ Voksen
  • Personlig service
  • Håndplukkede hoteller
  • Sikkerhet
  • Familieferie i Florida med cruise – familiens reisebrev
    En familieferie i Florida med cruise kan romme alt fra strandliv og store opplevelser til fornøyelsesparker og avslappende dager ved bassenget. Denne familien kombinerte et par dager på Cocoa Beach med cruise om bord på Star of the Seas og avsluttet reisen i en romslig leilighet i Orlando. Resultatet ble en ferie som overgikk forventningene til både store og små. Her deler familien sine egne opplevelser fra reisen.
  • Jeg feiret 50-årsdagen på cruise med gode venner
    Hvordan feirer man en stor bursdag når man elsker å reise – og aller helst vil samle gode venner til en hel uke med opplevelser? For meg ble svaret et cruise med Explorer of the Seas. I september reiste vi sammen til Italia, Montenegro, Hellas og Kroatia. Mange i reisefølget var på sitt aller første cruise, og jeg hadde ordnet alt fra fly og hotell til transport, cruise og en helt spesiell katamaranutflukt på Santorini.
  • Vi har testet Legend of the Seas – våre erfaringer og tips
    Et av verdens nyeste og største cruiseskip, Middelhavet utenfor vinduet og noen dager til å finne ut hva Legend of the Seas egentlig har å by på. Linda og Vibeke har vært på studietur med Royal Caribbean – og denne gangen var målet enkelt: Vi skulle se, smake, teste og oppleve mest mulig selv.
  • Reise med Celebrity Cruises på Celebrity Apex
    I mai var jeg på reise med Celebrity Cruises om bord på Celebrity Apex. Turen gikk fra Lisboa til Southampton, med én natt i Lisboa først og to sjødager på skipet. Her deler jeg mine inntrykk av rederiet, skipet, maten, stemningen om bord og hvem Celebrity Cruises passer for.
  • Florida på sitt beste – temaparker, strandliv og Fort Myers
    Drømmer du om en Florida ferie med både store opplevelser og rolige dager ved stranden? Kombiner temaparkene i Orlando med villaferie, Fort Myers Beach, Sanibel, Captiva og vakre stopp langs Floridas Gulfkyst. Her får du tipsene som gjør reisen variert, enkel og full av gode ferieopplevelser.
WordPress-informasjonskapselutvidelsen fra Real Cookie Banner