
En opplevelse for livet
Norge slo Brasil 2–1 i åttedelsfinalen 5. juli, med to scoringer av Erling Braut Haaland. I kvartfinalen seks dager senere ble det tap 1–2 for England etter ekstraomganger, der Andreas Schjelderup scoret for Norge.
Mesterskapet er ferdigspilt. Men interessen for å følge landslaget ute er større enn på lenge — og neste mesterskap er nærmere enn mange tror.
Fotball-EM 2028 spilles i England, Irland, Skottland og Wales, fra 9. juni til 9. juli 2028. Kvalifiseringen trekkes 6. desember 2026.
Vi hjelper deg med reisen rundt kampene — fly, hotell, transport og de praktiske løsningene som gjør det enklere å komme seg dit.
EM 2028 spilles på ni arenaer i åtte byer, fordelt på fire land. Det gjør planleggingen mer sammensatt enn et mesterskap i ett land, og det er der vi kan bidra.
Ta kontakt, så ser vi på mulighetene sammen.
EM 2028 arrangeres av England, Irland, Skottland og Wales. Åpningskampen spilles i Cardiff 9. juni 2028, og finalen på Wembley 9. juli. 24 lag er fordelt på seks grupper, der de to beste i hver gruppe og de fire beste treerne går videre til utslagsrundene.
Det er første gang mesterskapet arrangeres av fire land samtidig.
Tog er som regel enklest mellom de britiske vertsbyene. Et BritRail-pass gjelder i England, Wales og Skottland.
Passet gjelder ikke i Irland. Skal du til kampene i Dublin, må du regne med fly eller ferge, og det må planlegges for seg.
Ikke ennå — og det er en ærlig grunn til det. Kampoppsettet er ikke klart før sluttspillet trekkes i desember 2027, og hvilke lag som er med avgjøres i kvalifiseringen fra mars 2027.
Når trekningen er gjort, setter vi gjerne sammen en rute som følger kampene.
Etterspørselen tar seg opp rundt trekningene — først kvalifiseringstrekningen 6. desember 2026, og for alvor når sluttspillet trekkes i desember 2027.
Vanlige kampbilletter selges av UEFA, og først etter sluttspilltrekningen. Fly og hotell kan sikres tidligere.
Storbritannia: norske statsborgere må ha ETA (Electronic Travel Authorisation). Den koster £16 og er gyldig i to år. Kravet har vært håndhevet siden 25. februar 2026.
En ETA løst nå er utløpt sommeren 2028. Bestiller du tidlig, må du søke på nytt før avreise.
Irland: ingen ETA og ikke visum. Pass eller nasjonalt ID-kort holder.
Kilder: GOV.UK og Citizens Information.
Absolutt. Mange reiser for stemningen, fan-sonene og fellesskapet i vertsbyene, uten billett til selve kampen.
Med åtte vertsbyer i fire land blir det også en fin ramme rundt en vanlig ferie.
Gruppespillet går over drøyt to uker. Vil du få med flere kamper og litt ferie i tillegg, er 7–10 dager et fornuftig utgangspunkt.
Kombinerer du flere vertsbyer, bør du legge inn reisedager mellom kampene — avstandene er større enn de ser ut på kartet.
Ja. Vertsbyene har mye å by på utenom fotballen, og flere av dem er gode familiereisemål i seg selv.
Ja. Mange kombinerer kampene med rundreise i Skottland, en tur langs kysten i Wales, noen dager i Irland eller ekstra netter i London.
Vi anbefaler både reiseforsikring og avbestillingsforsikring som dekker høye reisekostnader, endringer og uforutsette hendelser.
Det er ekstra viktig ved et mesterskap, der både kampoppsett og hvilke lag som deltar avgjøres lenge etter at reisen er bestilt.
Ønsker du et tilbud? Kontakt våre reisespesialister for et godt tilbud